TESTY OBCIĄŻEŃ

METODY DIAGNOSTYCZNE


MONITOROWANIE ORGANIZMU

Skanowanie organizmu przeprowadzane jest z wykorzystaniem:

  • metody segmentarnej Expres Scan
  • metody Volla i Vega-testu
  • informodiagnostyki

Monitoring przy pomocy posiadanych urządzeń umożliwia między innymi wykrywanie obciążeń bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych, pasożytniczych, geopatycznych, emocjonalnych, czy innych czynników patogennych.

Testujemy również oddziaływanie na organizm medykamentów, biżuterii, kosmetyków i innych substancji. Wykonujemy również przy ich pomocy testy alergiczne. Jest to działanie wspomagające diagnostykę medycyny klasycznej. W wielu wypadkach pozwala na podjęcie działań profilaktycznych lub wspomagających medycynę klasyczną w procesie przywracania zdrowia poprzez eliminację patogenów i przywracanie homeostazy organizmu i zwiększanie jego potencjału immunologicznego.


Przygotowanie do badania:

- Konieczny jest dobry kontakt pomiędzy skórą i elektrodą, bez nasilenia lub osłabienia nacisku. Nie prowadzi się pomiaru jeśli powierzchnia skóry stykająca się z elektrodami jest podrażniona (ropnie, otwarte rany itd.).

- Czoło, ręce i nogi Pacjenta powinny być czyste, należy usunąć nadmierny pot, makijaż i kremy.

- Warto, by w chwili diagnostyki Pacjent nie był głodny. Najlepszym czasem do badania jest 1-1,5 godziny po posiłku. 2-3 doby przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu. Dobę przed badaniem nie wolno spożywać kawy, ostrych, ziołowych potraw. Bezpośrednio przed badaniem nie wolno spożywać czekolady, cytrusów, żuć gumy i pić herbaty.

- Zażywanie lekarstw, które można przerwać bez uszczerbku dla zdrowia Pacjenta należy przerwać na dobę przed badaniem. Lekarstwa, które są konieczne dla życia Pacjenta i zażywane są od dłuższego czasu nie wpływają istotnie na diagnostykę (z wyjątkiem leków hormonalnych, sterydowych), jednak diagnosta przed zabiegiem powinien wiedzieć jakie preparaty i w jakich dawkach oraz o których godzinach Pacjent zażywa.

- W przeddzień seansu diagnostyki należy wykluczyć kontakt z aktywnymi chemicznie substancjami (lakiery, farby, rozpuszczalniki).

- Nie powinno się palić dobę przed seansem (o ile nie wywoła to stresu u pacjenta).

- Skóra powinna być czysta, zdrowa, bez objawów zapalenia i uszkodzeń mechanicznych. Nie wolno stosować przed diagnostyką leczniczych i kosmetycznych kremów i maści. Nadmiernie wilgotną skórę należy osuszyć chusteczką, a suchą zwilżyć.

- Najlepsza jest odzież z naturalnych tkanin, przed diagnostyką należy zdjąć wszystkie ozdoby i przedmioty metalowe.

- Wyłączyć telefon komórkowy lub odsunąć go na odległość 1,5 metra.

- Najlepszym czasem badania jest przedpołudnie kiedy pacjent i terapeuta znajdują się w wypoczętym stanie. Jednak należy uwzględniać indywidualne biorytmy pacjenta.

- W pomieszczeniu podczas diagnostyki nie powinny znajdować się osoby postronne (z wyjątkiem rodziców w przypadku dzieci).


Przeciwwskazania:

- wszczepiony rozrusznik serca
- znaczące uszkodzenia skory
- kobiety w ciąży (z przyczyn prawnych)
- padaczka.

W przypadku nie zastosowania się Pacjenta do w/w zaleceń gabinet nie ponosi odpowiedzialności za błędy w diagnostyce.
Badania w obiektywie

Menu


Uwaga:
Korzystanie z terapii nie zwalnia nikogo od kontaktu z lekarzem ani do przerywania stosowanej terapii lekarskiej. W przypadku leczenia metodami medycyny konwencjonalnej, o dawce leku oraz konieczności poddania się określonym zabiegom czy badaniom, decyduje wyłącznie lekarz.

Stawiane diagnozy i podejmowane terapie zawsze powinny być konsultowane z lekarzem nauk medycznych. Nasze metody mogą mu pomóc w określaniu prawidłowej terapii i doborze leków.

Nie zajmujemy się ostrymi stanami zapalnymi organizmu - w takim wypadku koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Niemniej w niektórych trudnych przypadkach metoda diagnostyki wykonana wg. metod elektroakupunktury może być pomocna dla lekarza prowadzącego w szybszym znalezieniu ich przyczyn i wyborze skuteczniejszych rozwiązań leczniczych.

Na podstawie wyników diagnostycznych nie należy samowolnie zmieniać ani nawet korygować zaleceń lekarskich - może to zrobić jedynie Państwa lekarz prowadzący.